„Myšlenka uhlíkově neutrálních měst utopie úplně není, jsme ale stále hodně daleko. Měl by to pro nás být cíl, ke kterému bychom se chtěli přiblížit.“
„V poslední době se z domů stávají jaderné elektrárny. Musíme mít místnost na tepelné čerpadlo, na střídače pro fotovoltaiku, kotle, větrací jednotku. Aspekty budovy doháníme sekundárně – technologií, ale přitom se to často dá řešit v rámci stavby jako takové. Mám kvalitní obálku, mám masivní konstrukci, která nakumuluje teplo a tím pádem nemusím dohřívat.“
„Udržitelnost je určitě investiční příležitostí. Podpořily to i zvýšené ceny energií. V domech 20 let zpět se navrhoval jednoduchý elektrokotel, neřešíme elektřinu, protože je dnes levná. Jakmile se ale zvedly ceny energií, tak jsme zjistili, že náklady se s elektrokotlem ztrojnásobí, čtyřnásobí. Dnes je investiční riziko koupit si dům v třídě G. Zákazníci už řeší spotřebu bytu, nejenom kupní cenu a lokalitu.“
„Stavby bychom měli navrhovat tak, aby zapadly do dané lokality, orientovat je správně ke světovým stranám, najmout si architekta, investovat do té přípravy. Dnes se snažíme udělat projekt co nejlevněji, to je taková nutnost. Ideální je využívat koncept PPP projektů, aby ten, kdo stavbu staví, tak ji i provozoval. A je to velký rozdíl, když ten, kdo stavbu staví, ji prodá nebo ji pak bude provozovat. I ten návrh se značně liší, investuje se například do kvalitnějších technologií.“