REAL ESTATE MARKET SPRING 2025
- Poroste Praha do výšky? Sroste metropole se Středočeským krajem? Po republice jezdí vysokorychlostní vlaky, v Praze se buduje metro D. Kde a jak velký investiční potenciál poskytne vybudování nové infrastruktury, metra a VRT? Vznikne nové investiční portfolio? Promění se stovky hektarů nevyužitých ploch na atraktivní, udržitelné lokality s dostupným bydlením a novými pracovními příležitostmi?
- Celá akce bude v reálném čase překládána do angličtiny.
- Máte zájem o prezentaci vaší značky, posílení Vašeho marketingového sdělení a získání nových kontaktů nebo klientů? Staňte se partnery konference a využijte širokou škálu možností Vaší firemní prezentace. Pro více informací nám napište na produkce@msgroup.cz
Registrace
Martin Kupka - Ministr dopravy ČR
1. diskusní panel
Klíčem je doprava: od metra D po VRT
- Jaké příležitosti k rozvoji a jaký investiční potenciál nabízí výstavba metra trasy D a vysokorychlostní dráha?
- Okolí metra D ožije. Tisíce městských bytů, živé čtvrti i nové parky
- Jak na udržitelnou mobilitu?
- Praha, Metropolitní plán, infrastruktura a nové lokality
Aktivní účastníci
- Jakub Bazgier (Správa železnic)
- Václav Novotný (IPR Praha)
- Petr Hlaváček (Magistrát hlavního města Prahy)
- Pavel Streblov (Penta Real Estate)
- Josef Šedivý (ČSOB)
Coffee break & Networking
Petr Kulhánek - Ministr pro místní rozvoj ČR
2. diskusní panel
Dostupné bydlení: realita nebo utopie
- Jak se mění realitní trh v reakci na aktuální ekonomickou situaci a patří stále Česko z dlouhodobějšího pohledu na vývoj cen nemovitostí mezi země s nejvyšší dynamikou růstu?
- Dostupnost bydlení a bytová politika
- Vyžene cena zájemce o vlastní bydlení z Prahy?
- Jak ovlivní nový stavební zákon výstavbu dostupného bydlení?
- Co na realitním trhu schází a po čem je největší poptávka?
- Financování dostupného bydlení a investiční strategie
- Příklady úspěšných realizací a case studies
Aktivní účastníci
- Zuzana Chudoba (BTR Consulting)
- Tomáš Běhounek (bnt attorneys in CEE)
- Petr Kulhánek (Ministr pro místní rozvoj ČR)
- Petr Michálek (Skanska)
- Michal Němec (Dostupné bydlení České spořitelny)
- Jan Vitvera (Home Portal)
Oběd & Networking
3. diskusní panel
Poroste Praha do výšky, nebo sroste se Středočeským krajem?
- Sroste Praha se Středočeským krajem a nabídne nové investiční portfolio?
- Jaké jsou dopady Nového stavebního zákona na rozvoj měst a obcí?
- Územní plánování, nový stavební zákon a strategie výstavby
- Nové lokality: trendy, výzvy a investiční příležitosti
- Digitální řešení a real estate: trendy, řešení, řízení a optimalizace kancelářských budov i chytrých čtvrtí
- Case Studies
Aktivní účastníci
- Hana Landová (Hospodářská komora ČR)
- Veronika Marková (Česká spořitelna)
- Martin Kodeš (J&T Real Estate)
- Marek Pohl (Savills)
- Martin Stára (Perspektiv)
- Michal Vencl (Fidurock)
Networking & závěr konference
- Třemi diskusními bloky to nekončí. Zůstaňte s námi a využijte příležitost k navázání nových kontaktů nebo obnovení těch starých. Dobré jídlo a pití nebude chybět!
Zenwork Palác ARA, Perlová 371/5, 110 00 Praha, Staré Město
Aktivní účastníci

Martin Kupka
Ministr dopravy ČR
Martin Kupka
Ministr dopravy ČRMartin Kupka vystudoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Většinu svého profesního života věnoval práci ve veřejné správě. V letech 2000–2010 působil jako mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy, Krajského úřadu Středočeského kraje, Ministerstva dopravy a Úřadu Vlády ČR. Pro Středočeský kraj pracoval také jako radní pro zdravotnictví (2016–2017) a náměstek pro silniční dopravu (2020–2021). V roce 2017 se stal členem Parlamentu ČR. Od roku 2010 byl starostou obce Líbeznice, a to až do konce roku 2021, kdy se ujal postu ministra dopravy.
Jakub Bazgier
Správa železnicJakub Bazgier
Správa železnic
Petr Hlaváček
Magistrát hlavního města Prahy
Petr Hlaváček
Magistrát hlavního města PrahyPetr Hlaváček je český architekt, urbanista, vysokoškolský pedagog a od roku 2018 je zastupitelem hlavního města Prahy a 1. náměstkem primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu. Jako architekt prošel ateliérem Alfa Vladimíra Machonina, sám pak vedl ateliéry R.U.A s Hanou Seho a Headhand se svou ženou Magdalenou. Od roku 1990 učí na Fakultě architektury ČVUT v Praze. V roce 2015 se stal ředitelem Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).

Václav Novotný
IPR Praha
Václav Novotný
IPR PrahaAbsolvent Fakulty dopravní ČVUT v Praze. V letech 2011 až 2014 pracoval jako projektant dopravní infrastruktury a od roku 2014 jako specialista pro udržitelnou mobilitu na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), kde od roku 2020 vede Kancelář dopravní infrastruktury. Na IPR se specializuje na plánování udržitelné mobility včetně alternativních pohonů. Od roku 2011 také vyučuje na Fakultě dopravní předměty týkající se dopravního plánování. Je autorizovaným inženýrem pro dopravní infrastrukturu ČKAIT a certifikovaným auditorem bezpečnosti pozemních komunikací.

Pavel Streblov
Penta Real Estate
Pavel Streblov
Penta Real EstatePavel vedl výstavbu Aviatiky v projektu Waltrovka na Praze 5, který získal, kromě jiných ocenění, i cenu CEEQA za nejlepší developerský projekt ve střední a východní Evropě. Nyní je zodpovědný za všechny projekty administrativních budov v ČR, včetně revitalizace Masarykova nádraží. Do Penty přišel jako zkušený manažer v oblasti real estate v roce 2012. V minulosti byl partnerem v realitním private equity fondu 3C, poradcem finančních institucí a ministerstva financí a rovněž pracoval v oddělení dluhopisů JP Morgan v Londýně.
Josef Šedivý
ČSOBJosef Šedivý
ČSOB
Zuzana Chudoba
BTR Consulting
Zuzana Chudoba
BTR ConsultingZuzana Chudoba působí v oblasti realit od roku 2003. Její společnost BTR Consulting poskytuje komplexní služby v segmentu nájemního bydlení – od investičního a strategického poradenství, přes optimalizaci projektů, až po profesionální management nájemních nemovitostí, včetně pronájmu a péče o nájemce. Zuzana je viceprezidentkou Asociace nájemního bydlení a členkou Housing Investment Advisory Hub (HIAH), nové platformy Státního fondu podpory investic, která se zaměřuje na zvyšování efektivity veřejných investic do bydlení v ČR.

Tomáš Běhounek
bnt attorneys in CEE
Tomáš Běhounek
bnt attorneys in CEEV pražské pobočce advokátní kanceláře bnt attorneys in CEE pracuje od roku 2003, od roku 2008 je pak jejím partnerem. Vedle nemovitostního práva, které je jeho klíčovou kompetencí, je rovněž uznávaným odborníkem na právo obchodních společností a obchodní závazkové vztahy, včetně sporů týkajících se finančního a stavebního práva. Je členem mezinárodní skupiny pro oblast Real Estate a agentura Chambers ho opakovaně vyhodnocuje jako jednoho z předních odborníků na tuto oblast v ČR.

Petr Kulhánek
Ministr pro místní rozvoj ČR
Petr Kulhánek
Ministr pro místní rozvoj ČRPetr Kulhánek (54 let) je od října 2024 ministrem pro místní rozvoj. Vystudoval VŠE v Praze. Pracoval jako ředitel společnosti HOPI Logistic, působil jako ředitel vydavatelství Promenáda, byl personalistou ve společnosti Hofírek Consulting. Od roku 2006 je členem zastupitelstva města Karlovy Vary, kde byl v letech 2010 až 2018 primátorem. Od r. 2020 byl hejtmanem Karlovarského kraje. Jeho koníčky jsou vytrvalostní běh, ultramaraton, cyklistika, běžecké lyžování, film.

Petr Michálek
Skanska
Petr Michálek
SkanskaPetr je od roku 2018 generálním ředitelem a předsedou představenstva Skanska Residential. Zároveň je členem vedení jednotky Skanska Residential Development Europe, která působí na trzích střední Evropy. Vystudoval ekonomiku a management ve stavebnictví na VUT v Brně. Do rezidenčního developmentu Skanska přešel ze stavební divize Skanska, kde strávil více než patnáct let. Působil také v dozorčích radách Skanska Finland a Skanska Poland.

Michal Němec
Dostupné bydlení České spořitelny
Michal Němec
Dostupné bydlení České spořitelnyPůsobí ve společnosti Dostupné bydlení České spořitelny, a.s. od roku 2022, v současné době na pozici Partnership & Sustainability Managera. Dlouhodobě působil v Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kde zastával pozice vedoucího Kanceláře strategií a politik udržitelnosti a rovněž zde působil jako analytik, kdy publikoval větší počet převážně monografických analýz, studií a článků, které téma bydlení, zejména v kontextu Prahy, rozebírají z nejrůznějších perspektiv. Je hlavním autorem Strategie rozvoje bydlení v hl. m. Praze, která byla schválena v roce 2021.

Jan Vitvera
Home Portal
Jan Vitvera
Home PortalJan Vitvera působí od roku 2021 ve vedení společnosti Home Portal, která se za tu dobu stala předním zprostředkovatelem prodeje novostaveb v České republice. Jako ředitel se zaměřuje na rozvoj firmy a budování strategických partnerství s developery všech velikostí. Aktuálně se také věnuje postupnému rozšiřování aktivit společnosti na nové trhy, přičemž se soustředí na udržení vysoké kvality služeb pro developery i koncové zákazníky.

Hana Landová
Hospodářská komora ČR
Hana Landová
Hospodářská komora ČRV období před rokem 2007 zastávala manažerské pozice v mezinárodní advokátní kanceláři. Poté nastoupila do developerské společnosti FINEP, kde se od té doby jako ředitelka právních služeb věnuje developerským aktivitám, službám v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí a navazujícím službám.
Vedle svého hlavního povolání je Hana Landová od roku 2014 aktivní v pracovních skupinách Hospodářské komory České republiky (HK ČR), kde působí jako předsedkyně Sekce územního a regionálního rozvoje, a dalších profesních sdružení. Jejím cílem je posílit právní jistotu investorů, zjednodušit, zpřehlednit a stabilizovat legislativu upravující působení investorů při plánování a realizaci investičních záměrů, především v developerském segmentu. Působila v expertních skupinách, které pracovaly, mimo jiné, na EIA, stavebním zákonu a souvisejících předpisech, či územně plánovací legislativě, či v oblasti spolupráce měst a investorů. Na mezinárodním poli působí jako poradkyně prezidenta Eurochambers, evropského sdružení hospodářských komor.

Veronika Marková
Česká spořitelna
Veronika Marková
Česká spořitelnaVeronika Marková pracuje v České spořitelně v týmu Realitní obchody - Regiony.
Spolu se svým týmem rozvíjí nemovitostní financování developerských projektů v rámci korporátního a retailového segmentu v České spořitelně a zaměřuje se na spolupráci s lokálními developery a investory napříč Českou republikou.
Mezi financované projekty patří rezidenční výstavba na prodej i pronájem, komerční projekty, výstavba formou družstevního vlastnictví a další.

Martin Kodeš
J&T Real Estate
Martin Kodeš
J&T Real EstateVystudoval ČVUT v Praze, obor pozemní stavitelství, je autorizovaným inženýrem. Před příchodem do J&T, kde působí na různých manažerských pozicích v realitním developmentu téměř 20 let, byl jednatelem a ředitelem společnosti Raiffeisen Leasing. Aktivně se podílel nebo řídil realitně-investiční projekty v objemu 15 miliard korun, které J&T zrealizovala na českém trhu od roku 2008.

Marek Pohl
Savills
Marek Pohl
SavillsMarek Pohl je vedoucí oddělení Oceňování společnosti Savills, který poskytuje poradenství klientům z veřejného i soukromého sektoru již více než 13 let. Je zodpovědný za služby v oblasti oceňování pro různé investiční a bankovní účely napříč všemi sektory komerčních a rezidenčních nemovitostí. Přináší bohaté zkušenosti s vytvářením a rozvíjením oboru oceňování a je spolu se svým týmem vysoce respektován ze stran investorů, developerů i bank. Je členem RICS, registrovaným odhadcem RICS a českým certifikovaným odhadcem.

Martin Stára
Perspektiv
Martin Stára
PerspektivV roce 2015 spolu s Jánem Antalem založil Studio Perspektiv. Absolvent Fakulty architektury ČVUT v Praze zahájil svou kariéru v roce 2011 diplomovou prací „Rozvoj středu města Havlíčkův Brod“, na kterou později navázal i v profesním životě. Své dovednosti dále rozvíjel ve strategickém oddělení Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Kromě architektury se věnuje své rodině a třem dětem. Energii a inspiraci pro práci čerpá z četby, jógy a cestování do přírody. Aktivně se podílí na propagaci nových konceptů pro pracovní prostředí. Díky jeho práci našly řešení kancelářských prostor firmy s celkovou plochou přes 200 tisíc m², mezi které patří například Trask, STRV, Ab InBev, Pipedrive nebo Fortuna. Ve studiu je zodpovědný nejen za tým Interiér, ale také za týmy Krajina a Urbanismus, kde se podílí na projektech ve veřejném prostoru. Mezi jeho další projekty patří například vítězný návrh Meziprostoru Pražské tržnice a Svazková škola Pode Vsí, která bude sloužit více než 540 žákům z okolních obcí.

Michal Vencl
Fidurock
Michal Vencl
FidurockMichal Vencl je Development Director skupiny Fidurock. Ze začátku své kariéry vedl projekty jako technický dozor a Project Manager pro společnost Remin. Následně spolupracoval se společností Gleeds na realizaci velkých developerských projektů. Poté nastoupil do CPI Property Group, kde působil tři roky. V současné době již čtvrtým rokem vede oddělení developmentu ve společnosti Fidurock a přispívá k realizaci inovativních projektů.